WP-RecentComments 1.7 - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Loading
ru: Загрузка

en: Anonymous
ru: Аноним

en: on
ru: к посту

en: &laquo; Newest
ru: &laquo; К началу

en: &laquo; Newer
ru: &laquo; В будущее

en: Older &raquo;
ru: В прошлое &raquo;

en: &laquo; Back
ru: &laquo; Назад

en: Recent Comments
ru: Новые комментарии

en: Title:
ru: Заголовок:

en: Number of comments to show:
ru: Сколько комментариев показывать:

en: (at most 20)
ru: (не более 20)

en: Length of each comment:
ru: Длина каждого комментария:

en: Show post titles.
ru: Показывать заголовки постов.

en: Show pingback comments.
ru: Показывать pingback'и.

en: Show trackback comments.
ru: Показывать trackback'и.

en: Show author avatars.
ru: Показывать аватары.

en: The size of avatars:
ru: Размер аватаров:

en: The position of avatars:
ru: Положение аватаров:

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: The default avatar:
ru: Аватар по умолчанию:

en: (Filename from '/wp-recentcomments/avatars/' directory or Internet address)
ru: (Файл из папки '/wp-recentcomments/avatars/' или URL адрес аватара)

en: Show navigator buttons.
ru: Показывать кнопки навигации.

en: Show the comments from administrators.
ru: Показывать комментарии администратора.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
ru: Превращать смайлики <code>:-)</code> или <code>:-P</code> в изображения.

en: The most recent comments
ru: Новые комментарии
